O mně

Svůj první fotoaparát Flexaret IV., a s ním i lásku k fotografování, jsem dostala od svého dědečka, amatérského, leč vášnivého fotografa. Ráda jsem ho doprovázela na jeho procházkách starou Prahou, kterou tak rád fotil.

To také rozhodlo o mé další budoucnosti. Po ukončeni základní školy jsem šla studovat pražskou Střední umělecko - řemeslnou školu, obor fotograf. V té době jsem fotila jednookou zrcadlovkou zn. Praktika MTL 3, která mě provázela takřka všude. Měla jsem štěstí, že mým prvním kritikem, který ovlivnil moje umělecké cítění, byla herečka a tanečnice Marta Fričová, dcera režiséra Martina Friče.

Po ukončení studií jsem nastoupila do výrobního družstva Fotografia Praha na ruční zpracování barevných fotografií. Před mateřskou dovolenou jsem působila v portrétním fotoateliéru. Začátkem devadesátých let jsem se začala věnovat volné tvorbě. V této době se zrodil i můj zájem o panoramatickou fotografii, ze které se stal velký koníček.

V současné době se, jako samostatný fotograf, zaměřuji hlavně na reportáže, portrét a reklamu. Fotografuji klasicky i digitálně. Provozuji vlastní, profesionálně vybavený fotoateliér. Používám techniku Nikon, Hasselblad a Noblex. Většinu volného času věnuji již výše zmiňované panoramatické fotografii. Mnohé z těchto mých velkoformátových obrazů slouží jako dekorace luxusních kanceláří a nejrůznějších společenských prostor.

Jsem členkou správní rady Asociace profesionálních fotografů České republiky, členkou Syndikátu novinářů České republiky a členkou redakce NEXT magazine. S panoramatickou fotografií jsem absolvovala též řadu autorských i společných výstav a mám tu čest, mít své práce v Muzeu fotografie a moderních obrazových médií v Jindřichově Hradci.